Rīgā aizvadīta starptautiska konference: Sociālās uzņēmējdarbības izaicinājumi
 

2016-12-20

14. decembrī Rīgā, Kaņepes kultūras centrā notika PPP biedrības Zied zeme organizēta starptautiska konference: Sociālās uzņēmējdarbības izaicinājumi.

 

Šīs konferences mērķis ir atbildēt sev uz ļoti vienkāršiem jautājumiem: kurš, kāpēc, kam, kā? Lai arī jautājumi vienkārši, atbildes nepavisam nav tik vienkāršas. Konferences ietvaros tika dota iespēja gūt priekšstatu par sociālo uzņēmējdarbību Zviedrijā un Baltkrievijā – iepazīstoties ar konkrētiem piemēriem un veidiem, kā tā tiek radīta, uzsākta un veikta. Latvijas pārstāvji savukārt stāstīja par sasniegto un savu ceļu kā nonākuši līdz sociālajai uzņēmējdarbībai. 

 

Konferencē piedalījās viesi no Zviedrijas: Aleksandr Levasnov - Young krisis (jaunā krīzē) un Nicholas Murigu – platform for social entrepreneurship (sociālās uzņēmējdarbības platforma); Baltkrievijas: Viktor Velesnicki – Rural development center Stolin (Stoļinas lauku attīstības centrs), Julia Shappo – Youth entrepreneurship support and development center (Jauniešu uzņēmējdarbības atbalsta un attīstības centrs); Latvija:  Māris Cīrulis – Projektu banka,  Madara Makare – Hopp, Charles Bušmanis - Jūhū, Nadina Millere – Integrācijas un krīzes centrs Pēternieki, Olga Kotova – Riga new door.

 

Sociālais uzņēmējs 

2016-12-08

7.decembrī Ogres tehnikumā notika izglītojoši radošs seminārs profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem un pasniedzējiem “Sociālais uzņēmējs”. Semināra mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar sociālo uzņēmējdarbību un tās iespējām biznesa tirgū.

 

Šobrīd Latvijā ir aktivizējies jautājums par sociālo uzņēmējdarbību un tās likumprojektu. Joprojām lielākā sabiedrības daļa īsti neizprot, kas ir sociālais uzņēmējs, kādas priekšrocības un iespējas paveras esot šāda veida biznesa veicējam. Tieši šo iemeslu dēļ PPP biedrība Zied zeme rīko izglītojošu pasākumu kopumu dažādām sabiedrības grupām. 

Sociālā uzņēmējdarbība - nākotnes sabiedrības attīstībai

2016-10-06

Lai informētu un izglītotu Latvijas sabiedrību par sociālo uzņēmējdarbību, izceltu labās prakses piemērus, pievērstu uzmanību ētiskai un taisnīgai uzņēmējdarbībai, kā arī vairot diskusiju, PPP biedrība “Zied zeme” sadarbībā ar LLU, kā arī ekspertiem no Apvienotās Karalistes un Maiku Smitu un Zviedrijas Rišabu Khanna, rīkoja izglītojošas vieslekcijas LLU Jelgavā 27. un 29. septembrī, un publikai atvērtu tikšanos Rīgā 27.septembrī Kaņepes kultūras centrā.