Sociālais uzņēmējs 

08.12.2016

7.decembrī Ogres tehnikumā notika izglītojoši radošs seminārs profesionālās izglītības iestāžu audzēkņiem un pasniedzējiem “Sociālais uzņēmējs”. Semināra mērķis bija iepazīstināt jauniešus ar sociālo uzņēmējdarbību un tās iespējām biznesa tirgū.

 

Šobrīd Latvijā ir aktivizējies jautājums par sociālo uzņēmējdarbību un tās likumprojektu. Joprojām lielākā sabiedrības daļa īsti neizprot, kas ir sociālais uzņēmējs, kādas priekšrocības un iespējas paveras esot šāda veida biznesa veicējam. Tieši šo iemeslu dēļ PPP biedrība Zied zeme rīko izglītojošu pasākumu kopumu dažādām sabiedrības grupām. 

Semināru vadīja biedrības Zinis pārstāve Vita Brakovska, kurai ir liela pieredze darbā ar dažādām sociālām grupām (jauniešiem, uzņēmējiem, NVO, senioriem). Semināra laikā Vita Brakovska iepazīstināja ar Sociālo uzņēmējdarbību – tās jēdzienu, izveides pamatprincipiem un priekšrocībām tirgū, kā arī ilgtspējīgiem piemēriem Latvijā. Bija iespēja iepazīties ar pieredzes stāstiem un satikt sociālos uzņēmējus – Sandu Reikmani PIII “’Kiparu nams” vadītāju, dažādu sociālu projektu īstenotāju un kolektīvā ieguldījuma platformas “Projektu banka” izveidotāju Māri Cīruli.

Dalībnieki tika aicināti uz atraktīvu un radošu NEdarbnīcu, kuru laikā, darbojoties komandās un pielietojot “Ērģeļu metodi” tika veidota un testēta ideja sociālajam biznesam. Komandas apguva biznesa idejas testēšanas un prezentācijas pamatprincipus, noslēgumā prezentējot to auditorijai. Pēc labāko ideju apbalvošanas dalībnieki saņēma Apliecinājumu par profesionālo pilnveidi radošajā seminārā.

Kopš 2009.gada ZINIS eksperti vadījuši vairāk kā 800 dažādas vieslekcijas, meistarklases un Radošās NEdarbnīcas, kopumā sasniedzot vairāk kā 20 000 apmeklētāju lielu auditoriju. Vieslekcijas vadītas Baltijas valstīs un Krievijā. Biedrība ZINIS izveidota 2009.gadā un tās misija ir sekmēt Latvijas iedzīvotāju iekšējo radošo resursu apzināšanos un praktisko pielietojumu savu profesionālo mērķu sasniegšanai - uzņēmējdarbībā, izglītībā, kultūrā un citās jomās.

PPP biedrības Zied zeme rīkotais seminārs, sabiedrības izglītošanai sociālās uzņēmējdarbības jautājumos, ir otrais šāda veida pasākums. Sadarbībā ar Maiks Smits (Michael Smith) - Biznesa Programmu vadītājs organizācijā „Initiatives of Change” un Rišabs Khanna (Rishabh Khanna) - sociālais uzņēmējs un sociālās ietekmes pētnieks, tika rīkotas izglītojošas vieslekcijas LLU Jelgavā 27. un 29. septembrī, un publikai atvērtu tikšanos Rīgā 27. septembrī Kaņepes kultūras centrā.

Pavisam drīz jau 14. decembrī Rīgā, Kaņepes kultūras centrā, Starptautiskās sociālās uzņēmējdarbības nedēļas Latvijā ietvaros, notiks Starptautiska konference: Sociālās uzņēmējdarbības izaicinājumi, kas būs šo pasākumu kopuma turpinājums jau starptautiskā līmenī, piedaloties pārstāvjiem no Baltkrievijas un Zviedrijas.

 

Semināru finansiāli atbalsta Ziemeļu Ministru padome projekta "Sociālā uzņēmējdarbība - kopienas dzīves kvalitāte" ietvaros.

 

Papildus informācija: Linda Cīrule PPP Biedrība Zied zeme valdes locekle. Mob:25 623 775

Informāciju sagatavoja: Inta Vilde projektu vadītāja asistente

Epasts: inta@ziedzeme.lv

 

Mob: 29499 911