Zivju vietējās Rīcības grupas tiekas Francijā

23.11.2012

Laikā no 13. līdz 15.novembrim notika konference Zivju Vietējām Rīcības grupām (ZVRG) Francijā, gandrīz pašā Atlantijas okeānā, Kviberonas pussalā. Konferenci organizēja ZVRG sadarbības tīkls FARNET.

Kā jau vienmēr FARNET organizētie pasākumi, arī šī konference izcēlās ar lielisku darba organizāciju, rūpējoties par dalībnieku ērtībām, tā lai tie domātu tikai par konferences darba tēmām.

Šīs konferences darba tēma bija „Zivju vietējo Rīcības grupu vīzija nākotnei: zivsaimniecības nozare kā centrālais virzītājspēks vietējai attīstībai”

Konferences atklāšanā piedalījās arī Eiropas Komisijas pārstāvji, kuri norādīja, ka 4.ass (Leader pieeja) Eiropas Zivsaimniecības Fondam ir izrādījusies ļoti veiksmīga un šī pozitīvā pieredze tiks turpināta arī nākamajā 2014.-2020.gada periodā, turklāt interesi par Vietējo Rīcības Grupu darbu izrāda arī citi fondi.

Konferencē piedalījās 100 dažās ZVRG praktiski no visas Eiropas, no Latvijas tika apstiprināti pieci dalībnieki, tajā skaitā arī PPP biedrības „Zied zeme” Valdes locekle Indra Leja.

Darbs tika organizēts īpaši interaktīvi, jo dalībnieki tika sadalīti darba grupas, kuras izstrādāja „ideālās” ZRGV vīziju, mērķus, darba uzdevumus un organizāciju. Visi dalībnieki atzina, ka problēmas visām ZRGV ir ļoti līdzīgas, taču pasākuma pievienotā vērtība ir iespēja apmainīties ar pieredzi, kā šīs problēmas risina citur. 

Galvenā atziņa ir „ideālais projekts pats neatnāks, vismaz sākuma posmā tas ir jāatrod pašai ZVRG”. Vietējais Rīcības grupai ir skaidri jādefinē, kas ir nepieciešams teritorijas attīstībai un jāatrod potenciālie projektu iesniedzēji un jāuzrauga veiksmīga projekta realizācija. Tas kalpos kā lielisks piemērs citiem projektiem.

Protams, ka Latvijā zivsaimniecības nozīme vietējas teritorijas attīstībā ir maza nozīme, it sevišķi, ja runa ir par iekšzemes teritorijām. Tieši tāpēc ir jāmeklē pēc iespējas inovatīvāki projekti un radoša pieeja zivsaimniecības nozares attīstībai, meklējot aizvien jaunas nišas un iespējas.

BILDES no konferences var aplūkot šeit!


PPP biedrība Zied zeme
Valdes locekle,
Indra Leja