Aizvadīta lauku uzņēmēju tikšanās

30.01.2017

PPP biedrība Zied zeme 27. janvārī Lielvārdes kultūras namā plkst.17:00, rīkoja Lielvārdes, Ķeguma, Ogres, Ikšķiles, Baldones lauku uzņēmēju tikšanos.

“Zied zeme un LEADER ir vārdi, kuri iet līdzās. Gan tāpēc, ka Zied zeme var, gan tāpēc, ka Zied zeme īsteno LEADER programmu lauku attīstībai.” - atklājot pasākumu viesus uzrunāja PPP biedrība Zied zeme vadītāja Linda Cīrule.    Biedrības rīkotais pasākums bija iemesls sapulcināt visas teritorijas uzņēmējus, aicināt viņus atpūsties no steigas un sarežģījumiem pilnās ikdienas, pavadīt laiku kolēģu sabiedrībā un iedvesmoties darbam. Parādīt, ka viņi savā ikdienas cīņā nav vieni, ka ir iespējas saņemt padomu, informāciju un finansiālu atbalstu idejām un to, ka arī vadošās amatpersonas ir atvērtas komunikācijai un sadarbībai.

Uzņēmējiem par godu rīkotais vakars tika atklāts ar muzikālu sveicienu no Ogres tehnikuma jauniešiem. Pasākuma pirmās daļas vadību pavisam negaidot uzņēmās Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs, kurš pastāstīja par situāciju nozarē un iesaistījās diskusijās par uzņēmējdarbības un saimniekošanas aktualitātēm laukos. Dūklava kungam, dodoties uz PPP biedrība Zied zeme rīkoto pasākumu, pievienojās arī Zemkopības ministrijas valsts sekretāre Dace Lucaua, Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietniece Pārsla Rigonda Krieviņa un parlamentārais sekretārs Ringolds Arnītis. Viņi, Zemkopības ministra uzrunāti, izteicās par nozares aktualitātēm no sava skatupunkta. Uz pasākumu bija aicināts arī finanšu institūcijas Altum valdes loceklis Jēkabs Krieviņš, kurš pastāstīja par iespējām piesaistīt finansējumu savas darbības attīstīšanai. Arī vietējo teritoriju novada vadība tika pārstāvēta pasākumā: Ogres novada pašvaldības vadītājs Artūrs Mangulis, Baldones novada pašvaldības vadītājas vietniece Inese Lagzdiņa, Ikšķiles novada pašvaldības vadītājs Indulis Trapiņš, Ķeguma novada pašvaldības vadītājs Roberts Ozols, Lielvārdes novada pašvaldības priekšsēdētāja vietniece Vita Volante un priekšsēdētājs Imants Balodis.

Pasākuma rīkotāji protams dalījās ar aktualitātēm -  PPP biedrības Zied zeme valdes locekle Linda Cīrule informēja par projektu konkursu, kurš norisinās no 24.01.-24.02.2017. un  tā ietvaros esošajām iespējām piesaistīt Eiropas savienības finansējumu lauku attīstībai. Dalībniekiem bija iespēja iepazīt  Zied zeme projektu konkursu ietvaros atbalstīto uzņēmēju projektu rezultātus: Ingas Gailītes  zivis, Māra Plūmes darītos sidrus un īpašo Kalvīti, zs Kumelītes kūpinājumus, Krišjāņa Šņores radīto latvisko šūpulīti, SIA Sula darīto bērzu šampanieti, SIA Linu fabrika skaistos izstrādājumus, ZS Rozetes gardos ābolu čipsus. Savukārt IK Ķeipenieši piedāvāja izmēģināt savu roku piparkūku gleznošanā un Solvita Kūna no SIA Cade interesentus izglītoja par ēteriskajām eļļām.

 Pasākumu ar savu ierašanos bija pagodinājuši vairāk kā 100 dalībnieki un uzņēmēji no visas Zied zemes teritorijas, plaši pārstāvēts tika SIA Lāčplēša Grauds un Lāčplēša piens, SIA Uceni,  kooperatīvs Mūsmāju dārzeņi, Ogres Rotary kluba biedri, Zied zeme padomes locekļi un LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs.  Atbalstot vietējos uzņēmējus pasākuma kafijas galds tika klāts no Zied zeme teritorijas zemnieku saimniecību un mājražotāju produktiem: ZS Uplejas saimnieces Dzintras gatavotie sieri, ZS Kumelītes kūpinājumi,  ZS Čokas gaļa, Indras Lejas mērcītes, Rūperta konditorejas ekleri, IK Ķeipenieši piparkūkas, Bricēnu ceptā maize,  Mr.Plūme sidrs, Lūšu medus un Lienas medus, SIA Rubeņi speķis, Purvinsku kaņepju sviests. Oficiālo pasākuma daļu noslēdza unikāls kokles skanējums Lielvārdes mūzikas skolas skolnieces Asnātes Vadzišas izpildījumā.

Pasākuma neoficiālajā daļā uzņēmējiem bija iespēja atpūsties īpaši veidotā omulīgā atmosfērā ar dejām, mūziku un uzkodām pie galdiņiem. Vakara gaitā bija iespēja nofotografēties “miera oāzes stūrītī”, ieelpojot mežu un sagādājot sev atmiņas no pasākuma. Muzikanti gādāja par lielisku mūziku ausīm un kājām, kuras tā vien prasījās laisties dejā. Paldies visiem kuri ieradās un ar savu klātbūtni padarīja šo pasākumu neaizmirstamu uz ilgu laiku.

Par lielisko pasākuma noformējumu rūpējās Feja jeb Baiba Prindule-Rence.

Foto: Anita Saka

Privāto un publisko partnerattiecību biedrība Zied zeme ir nevalstiska organizācija, kura īsteno LEADER pieeju Lielvārdes, Ķeguma, Ogres, Ikšķiles un Baldones teritorijā. LEADER ir mērķtiecīgas un savstarpēji koordinētas aktivitātes lauku attīstībai, kuras rosina sabiedrību meklēt jaunus risinājumus esošajām lauku problēmām. LEADER būtība ir uzlabot dzīves kvalitāti cilvēkam laukos, domājot gan par ekonomiskajiem, sociālajiem uzlabojumiem un vides saglabāšanas iespējām. 

LEADER vīzija - ar dzīvi apmierināts cilvēks laukos, kas spēj realizēt savas ekonomiskās un sociālās vajadzības pēc iespējas tuvāk dzīvesvietai.