Auga spēks pilsētnieku galdam

Auga spēks pilsētnieku galdam

Iesniedzējs: Vineta Grīnberga (Privāts)
Sākuma datums: 2018-02-13
Beigu datums: 2018-05-11
Fonds: 2014-2020
Statuss: Pabeigts

Īstenošanas vieta: Ūdensdzirnavas, Krapes pag., Ogres nov., p.n. Krape
Kopējais finansējums: 4851.08 EUR
Publiskais finansējums: 2835.76 EUR
Rīcības nosaukums: Atbalsts mājražošanas attīstībai

Projekta mērķis ir palielināt pārstrādātu augkopības produktu - augu sīrupu ražošanas jaudu un uzsākt kaltētu un saldētu augu produktu ražošanu mājražošanas apstākļos aprīkojot augu pārstrādes telpu ar vajadzīgo aprīkojumu.

Vinetas Grīnbergas dzīves veids norāda kādu dzīves stāstu veidot. Veidojusi savu ģimenes dārzu, kopusi dārzus piepelnoties, izglītojusies dārzu jomā, tirgojusi visu no dārza. Viss ap dārzu un tajā iekšā Vineta , kura mācījusies izpratni par to, ka viss ir zaļš un dzīvs. Sadzird šo zaļo balsi, paklausa tai- apgūst zaļo dzīvesveidu, domāšanu, atļauj sev pašai būt tam, kas ir -dabas sastāvdaļai.

Līdz šim reģistrējusies arī kā pašnodarbinātā un  klāt dārza darbiem ražo suvenīrsveces ar to spējot nodrošināt iztiku. Mainot dzīves vietu, rod jaunus izaicinājumus. Ievāktie ārstniecības augi, vēsturiskajā "Krapes muižas apkaimē", tiks pārstrādāti ārstniecības sīrupos. Sīrupu gatavošana ir viens no augu apstrādes veidiem, kas ļautu saglabāt augu labvēlīgo ietekmi uz cilvēka organismu. Sīrupus Vineta gatavos pēc unikālas receptes, kura ir izstrādāta un pārbaudīta daudzu sezonu laikā. Augu sīrups tiek karsēts līdz noteiktai temperatūrai un pēc tam noteiktu laiku izturēts iztvaicējot lieko mitrumu. Šādu produkciju piedāvās pircējiem, kā ekskluzīvu preci, jo ir viena no retajām, kas šādu produkciju Latvijā ražo. 

Lai šo procesu veiktu, projekta rezultātā iegādāsies augu žāvēšanas iekārtu, saldētavu un plīti.

Projekta kopējais izmaksu apjoms ir 4051.08 EUR, kur kopējās attiecināmās izmaksas ir 4051.08 EUR, no kuriem atbilstoši vietējās attīstības stratēģijas rīcības plānam, ELFLA publiskā finansēkjuma summa ir 2835.76 EUR jeb 70% no kopējām attiecināmajām izmaksām. Attiecināmās izmaksas 1215.32 EUR jeb 30% apmērā no kopējām attiecināmajām izmaksām nodrošina projekta iesniedzējs.

Kontaktinformācija:

Projekta vadītājs: Vineta Grīnberga

Kontakttālrunis: 28325370

E-pasta adrese: vinetta.ekosveces@inbox.lv 

image, 452x71px, 28.81 KB