Augstvērtīgas brieža gaļas produktu ražošana - Zemnieku saimniecība "DOBELNIEKI"

Augstvērtīgas brieža gaļas produktu ražošana - Zemnieku saimniecība

Iesniedzējs: Z/S "DOBELNIEKI" (Privāts)
Sākuma datums: 2019-07-12
Beigu datums: 2021-06-17
Fonds: 2014-2020
Statuss: Pabeigts

Īstenošanas vieta: Dobelnieki, Ogresgala pag., Ogres nov., p.n. Ogresgals, LV-5041
Kopējais finansējums: 22363.84
Publiskais finansējums: 15304.68
Rīcības nosaukums: Atbalsts mājražošanas attīstībai

Zemnieku saimniecība Dobelnieki ir ģimenes saimniecība, kas pēc labākajiem nodomiem nodarbojas ar to, kas sirdij tuvs: briežkopību. 

Sabiedrībā aug pieprasījums pēc kvalitatīvas un veselīgas un cenai atbilstošas gaļas. Briežu gaļas vērtība ir daudzkārt augstāka par tradicionālo mājlopu gaļu, ko piedāvā veikalos. Briežu gaļas veselības aspekti –augsts proteīna un omega grupas taukskābju saturs, zems tauku un holesterīna saturs, ir piemērota lietošanai visiem, kā arī alerģiskiem cilvēkiem un bērniem.

Projekta mērķis ir z/s „Dobelnieki” izveidot jaunu saimnieciskās darbības veidu - augstvērtīgas brieža gaļas produktu ražotni, kur notiktu briežu gaļas pārstrāde izmantojot saimniecībā izaudzēto briežu gaļu, produktu fasēšana un realizēšana tirgū, kā arī sagādāt briežu gaļas fermentācijai / nogatavināšanai, sadalīšanai / pārstrādei pa produktu grupām, fasēšanai, uzglabāšanai un realizācijai nepieciešamo iekārtu un inventāra klāstu, gūstot papildus ienākumus no radītās pievienotās vērtības lopiem, izveidojot briežu gaļas pārstrādes nozari. 

Projekta rezultātā, nogatavinot un pārstrādājot briežu gaļu, tiek saražoti dažādi augstvērtīgi briežu gaļas produkti, plašam patērētāju lokam, sākot ar gardēžiem un veselīga uztura piekritējiem privātpersonām, līdz sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumiem (piemēram, restorāniem). 

Projektā paredzētā pārstrādes tehnoloģija paredz augstas kvalitātes brieža gaļas produktu ražošanu, kura tiktu safasēti vakuumā atbilstoši produktu veidiem un pasūtījumiem, marķējumā norādīta izcelsmes vieta. Projekta ietvaros iegādāta gaļas mašīna, medījumu dzesēšanas kamera, elektriskā vinča, saldētava, vakuumēšanas iekārta, nažu komplekts un piederumi gaļas apstrādei, kā arī traktora frontālais pacēlājs ar uzkari. Veikti komunikāciju ierīkošanas un šķembu laukuma ierīkošanas zaļajā zonā pie lauksaimniecības angāra darbi. Tā pat notikusi darbinieku apmācība gaļas apstrādei, sadalei un nogatavināšanai, kā arī izstrādāta mājas lapa.

Projekta kopējais izmaksu apjoms ir 22363.84  EUR, kur kopējās attiecināmās izmaksas ir 21863.84  EUR, no kuriem atbilstoši vietējās attīstības stratēģijas rīcības plānam, ELFLA publiskā finansēkjuma summa ir 15304.68EUR jeb 70% no kopējām attiecināmajām izmaksām. Neattiecināmās izmaksas un attiecināmās izmaksas 6559.16 EUR jeb 30% apmērā no kopējām attiecināmajām izmaksām nodrošina projekta iesniedzējs.

Kontaktinformācija:

Projekta vadītājs: Ralfs Pērsis

Kontakttālrunis: 29856789

E-pasta adrese: ralfs.persis<@>gmail.com

image, 452x71px, 28.81 KB