Bunkura izveide "Aktīvās atpūtas centrs jauniešiem " Lēdmanes pagasta "Lapegles" teritorijā

Bunkura izveide

Iesniedzējs: Biedrība "AKTĪVĀS ATPŪTAS CENTRS JAUNIEŠIEM" (NVO)
Sākuma datums: 2011-01-03
Beigu datums: 2012-08-15
Fonds: ELFLA
Statuss: Pabeigts

Īstenošanas vieta: Lēdmanes pagasts
Kopējais finansējums:
Publiskais finansējums: EUR 18 175.10
Rīcības nosaukums: Atbalsts jauniešu un ģimeņu centru izveidei

Projekta apraksts:
Projekta mērķis bija biedrības "Aktīvās atpūtas centrs jauniešiem" teritorijā izbūvēt tūrisma apskates objektu - stilizētu bunkuru.

"Aktīvās atpūtas centrs jauniešiem" atrodas Lielvārdes novadā Lēdmanes pagastā. Blakus biedrībai esošajā teritorijā atrodas vairāki tūrisma objekti: Lēdmanes muiža,  zivju dīķis, dižozols. Biedrībai piederošajā teritorijā atrodas aktīvā tūrisma objekti - peintbola laukums, auto-moto-velo trase, šķēršļu josla. Lai paplašinātu tūrisma objektu skaitu un piesaistītu vairāk tūristu, biedrība savā teritorijā vēlas izbūvēt stilizētu bunkuru. To paredzēts izveidot ar mērķi veicināt dažāda vecuma tūristu grupu izpratni par militārismu. Šajā bunkurā atradīsies militāra rakstura ekspozīcijas, kā arī tiks vadītas instruktāžas par blakus esošā laukuma, trases un šķēršļu joslas izmantošanu un drošību tajā. Bunkurs kalpos arī kā tūristu patveršanās vieta nelabvēlīgu laika apstākļu gadījumā. Lai biedrības teritorijā tūristiem nodrošinātu sanitārus apstākļus, bunkurā tiks izbūvētas labierīcības. Perspektīvā ir plānots izveidot ēku kompleksu, kur katra ēka simbolizēs vienu no četrām stihijām: Zemi, Ūdeni, Gaisu, Uguni. Šajā projektā tiks izbūvēts pirmais no bunkuriem, kurš simbolizēs Zemi.

Ar jaunā tūrisma objekta izveidi, biedrība vēlas piesaistīt vairāk tūristus šai teritorijai. Palielinoties tūrisma plūsmai, ieguvēji būs arī vietējie iedzīvotāji, jo tūristi izmantos vietējo ēdināšanas, tirdzniecības un citu uzņēmumu pakalpojumus, tādējādi uzlabojot ekonomisko situāciju Lēdmanes pagastā. Kā arī šis tūrisma objekts dos iespēju vietējiem iedzīvotājiem paplašināt savas brīvā laika pavadīšanas iespējas un ļaus iepazīties ar militārajām tradīcijām Latvijā.

Projekta realizācijas laikā tiks izbūvēts stilizēts bunkurs, kas būs pirmā no kompleksa ēkām un būs unikāla šāda veida celtne Latvijā.


Kontaktpersona:
Projekta vadītājs
Normunds Raubiška
Tālr.: 28347630
E-pasts: nr35@inbox.lv