Augļu pārstrādes līnijas iegāde - Zemnieku saimniecība "ROZETES"

Augļu pārstrādes līnijas iegāde - Zemnieku saimniecība

Iesniedzējs: Zemnieku saimniecība "ROZETES" (Privāts)
Sākuma datums: 2020-05-27
Beigu datums: 2020-10-09
Fonds: 2014-2020
Statuss: Pabeigts

Īstenošanas vieta: “Jaunrozetes”, Rembates pag., Ķeguma nov., LV-5016
Kopējais finansējums: 67760.00 EUR
Publiskais finansējums: 35000.00 EUR
Rīcības nosaukums: - - -

Z/s Rozetes nodarbojas ar augļu audzēšanu un to realizāciju. Saimniecībā audzē ābolus (20.72ha), bumbierus (3.66 ha) un plūmes (1.09 ha), tāpat nelielās platībās tiek audzētas cidonijas, upenes un aronijas. Vidējais saimniecībā novāktās ražas apjoms pārsniedz 80 t gadā. Augļu pārstrādes process pirms projekta realizācijas bija lēns un energoietilpīgs - rūti nodrošināt stabilu pārstrādātā produkta kvalitāti, jo daudzas darbības bija jāveic manuāli, piemēram, temperatūras regulēšana pasterizētājā, sapildīto sulas iepakojumu svara kontrole. Šādu produkciju bija grūti realizēt mazumtirdzniecībā, jo nebija iespējams garantēt produkta nemainīgu kvalitāti, piem., precīzu svaru. Lai paaugstinātu saimniecības konkurētspēju, bija nepieciešama efektīva un ātra augļu pārstrāde sulās. Ātra augļu pārstrāde samazina sulu pašizmaksu, jo tad augļi nav ilgstoši jāuzglabā atdzesēšanas kamerās, lai nodrošinātu to kvalitāti. Turklāt būtiski samazināti ražas zudumi. Sulu var pildīt dažāda izmēra - līdz pat 10 l un 20 l - "bag in box" tipa maisos. Moderns sulas iepakojums un stabila sulas kvalitāte ļauj paplašināt klientu loku. Augļu sula tiek piedāvāta mazumtirdzniecības veikalos.

Projektam ir izvirzīti četri galvenie mērķi:

 

  • viena gada laikā būtiski mainīt augļu pārstrādes tehnoloģiju saimniecībā, kas atbilstu pašu izaudzētās ražas apjomiem, tādējādi paaugstinot saimniecības konkurētspēju;
  • automatizēt pārstrādes procesus, kas nodrošinātu stabilu produkcijas kvalitāti;
  • pievienoties nacionālajai pārtikas kvalitātes shēmai "Zaļā karotīte";
  • radīt papildus darba vietu.

 

Projekta ietvaros iegādātas augļu pārstrādes iekārtas: konteineru izbēršanas iekārta, augļu mazgātājs - smalcinātājs, lentas sulas spiede, sulas pasterizētājs, pildīšanas iekārta un sulas uzglabāšanas tvertnes, kas veidos kopēju augļu pārstrādes līniju. Radīta viena jauna darba vieta. 

Projekta kopējais izmaksu apjoms ir 67 760.00 EUR, kur kopējās attiecināmās izmaksas ir 50 000.00 EUR, no kuriem atbilstoši vietējās attīstības stratēģijas rīcības plānam, ELFLA publiskā finansēkjuma summa ir 35 000.00 EUR jeb 70% no kopējām attiecināmajām izmaksām. Attiecināmās izmaksas 15 000 EUR jeb 30% apmērā no kopējām attiecināmajām izmaksām  un neattiecināmās izmaksas 16 760 EUR apmērā nodrošina projekta iesniedzējs.

Kontaktinformācija:

Projekta vadītājs: Iveta Ābele

Kontakttālrunis: 26549990

E-pasta adrese: abele.iveta<@>gmail.com

image, 452x71px, 28.81 KB