Aktīvo kopienu pārstāvju vizīte Grieķijā: pārņemamā pieredze Latvijā!

2021-11-04

Apkopojot dalībnieku gūtos iespaidus pēc oktobra sākumā notikušās pieredzes apmaiņas vizītes Grieķijā projekta “Smart Villages LEADER Network” ietvarā, piedāvājam vienkopus iepazīties ar dalībnieku secinājumiem un ierosinājumiem labās prakses pārņemšanai Latvijā. 

Pieredzes vizīte trīs atzinības “Ceļā uz Viedo Ciemu” ieguvēju kopienās!

2021-09-07

4. septembrī vieni no publicitātes kampaņas "Mans ciems ir "Viedais Ciems"" organizatoriem PPP biedrība "Zied zeme" kopā ar kampaņas īstenotājiem "LLF Sadarbnīca" un žūrijas locekļiem  - parlamentāro sekretāru Edgaru Kronbergu no Zemkopības ministrijas, Guntu Lukstiņu no Latvijas Universitātes un  VARAM reģionālās attīstības plānošanas nodaļas vadītāju Jevgēniju Butņicku un vecāko eksperti Veroniku Jurču - devās pieredzes vizītē pie trīs atzinības "Ceļā uz Viedo Ciemu" ieguvēju kopienām: Krapes muiža, Carnikava un Jaunolaine. 

Pirmo reizi Latvijā ir paziņoti atpazīstamības zīmes “Viedais ciems” saņēmēji

2021-06-18

16. jūnijā pirmo reizi Latvijā tika paziņotas 12 Latvijas ciemi un kopienas, kuras ir ieguvušas atpazīstamības zīmi “Viedais Ciems”! Šāda iniciatīva Latvijā norisinājās, pateicoties trim vietējām rīcības grupām – PPP biedrībai “Zied zeme”, biedrībai “Jūras zeme”, biedrībai “Pierīgas partnerība’’. Rezultātu paziņošana norisinājās 16. jūnija pievakarē tiešsaistes pasākumā “Viedie ciemi – dzīvā bibliotēka”, kurā piedalījās organizatori, žūrijas locekļi un pretendenti kopā ar savām kopienām!

Viedie ciemi - dzīvā bibliotēka 

2021-06-09

16. jūnijā no pulksten 17.00 līdz 19.00 tiešsaistē tiks paziņotas kopienas, kuras saņēmušas atpazīstamības zīmi “Viedais Ciems” publicitātes kampaņas "Mans Ciems ir "Viedais Ciems"" ietvaros. Tiešsaistes rezultātu paziņošanā varēs uzzināt 15 kopienu stāstus, ļaujot ikvienam iepazīties ar viedo ciemu iniciatīvas norisi Latvijā. Viedo ciemu dzīvajā bibliotēkā piedalīsies arī žūrijas komisijas locekļi un šī uzsaukuma iniciatori.

Viedo ciemu pēcpusdiena ar Zied zemi

2021-06-04

Aicinām Tevi pieteikties “Viedo ciemu pēcpusdiena ar Zied zemi”. Kopā skatīsimies starptautiskos viedo ciemu piemērus, analizēsim, diskutēsim un atbildēsim uz jautājumiem par un ap viedajiem ciemiem. Tikšanās norisināsies 14. jūnijā plkst. 15:00 ZOOM.us platformā. 

 

Pieteikšanās atpazīstamības zīmei "Viedais Ciems"!

2021-02-09

Latvijas lauku reģionu kopienas un ciemi līdz 2021. gada 9. martam ir aicināti pieteikties atpazīstamības zīmes “Viedais Ciems” piešķiršanai. Atpazīstamības zīmes piešķiršana norisinās komunikācijas kampaņas “Mans ciems ir “Viedais Ciems”” ietvaros, un tās mērķis ir atzīt un atbalstīt Latvijas lauku kopienu labās prakses ceļā uz viedumu, daudzinot iedzīvotāju centienus un jau ieviestos risinājums, kas īstenoti, lai veidotu aktīvāku, iesaistošāku kopienas dzīvi un inovatīvus risinājumus esošajiem izaicinājumiem.

Tiek uzsākta kampaņa "Mans ciems ir "Viedais Ciems""

2020-12-10

Pavisam drīz vairāku aktīvo Latvijas lauku reģionu un kopienu iedzīvotāji varēs lepoties ar savu ciemu vai kopienu, jo no šī gada decembra tiek uzsākta kampaņa “Mans ciems ir “Viedais Ciems””, kuras mērķis ir aktualizēt viedo ciemu koncepta ieviešanu Latvijas lauku reģionos un sekmēt inovatīvus risinājumus lauku kopienu ikdienas dzīves uzlabošanai. 

Viedas digitālās kopienas ne tikai Skotijā, bet drīzumā arī Latvijā.

2019-12-02

image, 452x254px, 51.91 KB

 

No 19.-22.novembrim 20 vietējo rīcības grupu Zied zeme, Pierīgas partnerības un Jūras zeme kopienu līderi apmeklēja Skotijas viedos ciemus, lai gūtu pieredzi un zināšanas par to, ko var darīt, lai veidotu savu ciemu vai kopienu par labāku vietu dzīvošanai, biznesam un darbam. Pasākums bija starptautisks, piedalījās LEADER rīcības grupas no Skotija, Somija, Beļģija, Latvija, Čehija, Rumānija, Ungārija, Grieķija, Velsas. Pasākumu Skotijā organizē Skotijas LEADER grupa Forth Valley & Lomond, sadarbībā ar Skotijas lauku tīklu un Viedo ciemu tīklu Eiropā.

Pieredzes apmaiņas brauciens uz Skotiju no 19-22. novembrim SMART DIGITAL VILLAGES

2019-10-17

Zied zeme aicina piedalīties Pieredzes apmaiņas braucienā no šī gada 19-22. novembrim uz Skotiju, Stirling pilsētu, netālu no Edinburgas. Pasākuma darba valoda – angļu. Šis pieredzes apmaiņas brauciens tiek veltīts Smart Digital Villages jeb Viedi digitālie ciemi, kā vienai no viedas attīstības tēmām, tomēr pasākuma laikā būs iespēja vairāk uzzināt arī par viedu lauksaimniecību, e-veselību, digitālajām kopienu, un citiem inovatīviem risinājumiem lauku reģionos. 

Apstiprināts starpvalstu sadarbības projekts "Smart Villages LEADER Network”

2019-05-24

Projekta mērķis ir viedas vietējās attīstības veicināšana "Zied zeme", "Pierīgas partnerības" un “Sernikon" darbības teritorijās, izmantojot starptautisku labās prakses pārņemšanu un pieredzes apmaiņu. Projekta papildus uzdevumi ir identificēt pievienotās vērtības radīšanas iespējas lauku teritorijās, pārņemt un ieviest projekta partneru labās prakses piemērus, iedrošināt uzņēmējus un sociālos partnerus, izmantot dažādus digitālo tehnoloģiju risinājumus savā ikdienas darbībā.