Izsludināta pieteikšanās atpazīstamības zīmei “Viedais ciems 2022”!

2022-05-05

“Lauki ir mūsu sabiedrības struktūra un mūsu ekonomikas asinsrite. Lauki ir mūsu identitātes un ekonomiskā potenciāla galvenā sastāvdaļa. Mēs lolosim un saglabāsim savus lauku apvidus un ieguldīsim to nākotnē.” – Urzula fon der Leiena, Eiropas Komisijas priekšsēdētāja


Viedo ciemu STŪRAKMEŅI – 3 “A”

2022-05-02

Starptautiskā viedo ciemu konference “Viedo Ciemu virzītāji un attīstības perspektīvas” tās dalībniekiem atklāja ārkārtīgi daudz piemērus un iespējas, kā augt un veidoties par viedām kopienām. Lai arī joprojām ir dažāda izpratne par “viedo ciemu” vērtībām un būtību, un viena oficiāla formulējuma šai kustībai (attīstības pieejai) visdrīzāk nebūs, tomēr izkristalizējās viedo ciemu 3 stūrakmeņi - Autentiskums, Aicinājums un Atbildība.

Viedie CIEMI vai viedie RISINĀJUMI?

2022-05-02

Ņemot vērā to, ka viedie ciemi nav ne teritoriāli, ne administratīvi, ne juridiski formālas organizācijas, aprīļa sākumā notikušās starptautiskās viedo ciemu konferences “Viedo Ciemu virzītāji un attīstības perspektīvas” laikā tika vairākkārt uzsvērta nepieciešamība koncentrēties nevis uz “viediem ciemiem”, bet gan uz “viediem risinājumiem”. Bet kādi tad ir vai varētu būt “viedie risinājumi” lauku teritorijās, lai šīs teritorijas viedi augtu un plauktu?

Interesentu un viedo ciemu atbalstītāju starptautiska satikšanās Zvejniekciemā!

2022-04-12

Noslēgusies sadarbības projekta “Smart Villages LEADER Network” starptautiskā viedo ciemu konference “Viedo Ciemu virzītāji un attīstības perspektīvas”, kas 2022.gada 6.aprīlī Zvejniekciema kultūras namā.

Piesakies starptautiskajai viedo ciemu konferencei - "Viedo Ciemu virzītāji un attīstības perspektīvas"

2022-03-24

PPP biedrība "Zied zeme" sadarbībā ar biedrību "Pierīgas partnerību" un biedrību "Jūras zeme" 6. aprīlī Zvejniekciema kultūras namā organizē starptautisko viedo ciemu konferenci, kuras mērķis ir veicināt viedo ciemu izpratni starp vietējiem iedzīvotājiem, iegūst lokālu, nacionālu un starptautisku pieredzi par viedo ciemu attīstību. 

Aktīvo kopienu pārstāvju vizīte Grieķijā: pārņemamā pieredze Latvijā!

2021-11-04

Apkopojot dalībnieku gūtos iespaidus pēc oktobra sākumā notikušās pieredzes apmaiņas vizītes Grieķijā projekta “Smart Villages LEADER Network” ietvarā, piedāvājam vienkopus iepazīties ar dalībnieku secinājumiem un ierosinājumiem labās prakses pārņemšanai Latvijā. 

Pieredzes vizīte trīs atzinības “Ceļā uz Viedo Ciemu” ieguvēju kopienās!

2021-09-07

4. septembrī vieni no publicitātes kampaņas "Mans ciems ir "Viedais Ciems"" organizatoriem PPP biedrība "Zied zeme" kopā ar kampaņas īstenotājiem "LLF Sadarbnīca" un žūrijas locekļiem  - parlamentāro sekretāru Edgaru Kronbergu no Zemkopības ministrijas, Guntu Lukstiņu no Latvijas Universitātes un  VARAM reģionālās attīstības plānošanas nodaļas vadītāju Jevgēniju Butņicku un vecāko eksperti Veroniku Jurču - devās pieredzes vizītē pie trīs atzinības "Ceļā uz Viedo Ciemu" ieguvēju kopienām: Krapes muiža, Carnikava un Jaunolaine. 

Pirmo reizi Latvijā ir paziņoti atpazīstamības zīmes “Viedais ciems” saņēmēji

2021-06-18

16. jūnijā pirmo reizi Latvijā tika paziņotas 12 Latvijas ciemi un kopienas, kuras ir ieguvušas atpazīstamības zīmi “Viedais Ciems”! Šāda iniciatīva Latvijā norisinājās, pateicoties trim vietējām rīcības grupām – PPP biedrībai “Zied zeme”, biedrībai “Jūras zeme”, biedrībai “Pierīgas partnerība’’. Rezultātu paziņošana norisinājās 16. jūnija pievakarē tiešsaistes pasākumā “Viedie ciemi – dzīvā bibliotēka”, kurā piedalījās organizatori, žūrijas locekļi un pretendenti kopā ar savām kopienām!

Viedie ciemi - dzīvā bibliotēka 

2021-06-09

16. jūnijā no pulksten 17.00 līdz 19.00 tiešsaistē tiks paziņotas kopienas, kuras saņēmušas atpazīstamības zīmi “Viedais Ciems” publicitātes kampaņas "Mans Ciems ir "Viedais Ciems"" ietvaros. Tiešsaistes rezultātu paziņošanā varēs uzzināt 15 kopienu stāstus, ļaujot ikvienam iepazīties ar viedo ciemu iniciatīvas norisi Latvijā. Viedo ciemu dzīvajā bibliotēkā piedalīsies arī žūrijas komisijas locekļi un šī uzsaukuma iniciatori.

Viedo ciemu pēcpusdiena ar Zied zemi

2021-06-04

Aicinām Tevi pieteikties “Viedo ciemu pēcpusdiena ar Zied zemi”. Kopā skatīsimies starptautiskos viedo ciemu piemērus, analizēsim, diskutēsim un atbildēsim uz jautājumiem par un ap viedajiem ciemiem. Tikšanās norisināsies 14. jūnijā plkst. 15:00 ZOOM.us platformā.