Ja esi nolēmis kļūt no darba ņēmēja par darba devēju, tad ir īstais laiks kļūt par uzņēmēju. Nav nozīmes lielu vai mazu, galvenais, ka vari nodarbināt vismaz pats sevi, bet ja arī vēl kādu - ideāli.

Latvijā pastāv vairākas komercdarbības un saimnieciskās darbības formas. Vislabāk ar reģistrēšanās kārtību un nosacījumiem ir iepazīties Uzņēmumu reģistra mājas lāpā.

Jebkurā gadījumā veic aprēķinus - izdevumus un ieņēmumus, bet vislabāk izstrādā Biznesa plānu. Varbūt šeit tev var palīdzēt Mazo un vidējo uzņēmumu asociācijas izstrādātie ieteikumu „Kā uzsākt komercdarbību?

Iespējams, ka Tev noderētu nelielas apmācības komercdarbības uzsākšanai. Lielākā daļa šādu apmācību ir par maksu, taču ir atrodami arī atbalsta pasākumi bez maksas, piemēram, ALTUM Starta programma - atbalsts biznesa uzsākšanai. Saimnieciskās darbības uzsācējiem, kuriem ir nepietiekošas teorētiskās un praktiskās zināšanas komercdarbības veikšanai un biznesa plāna sagatavošanai, tiek piedāvātas apmācības.

Pastāv arī vairāki fondi uzņēmējdarbības attīstībai (arī radīšanai), iespējams Tev palīdzēs fondu meklētājs, ko ir sagatavojis Rīgas plānošanas reģiona ES struktūrfondu informācijas centrs.