IEDVESMOJIES! MĀCIES! RADI!

26.09.2019

Šī gada 9.oktobrī Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied zeme” sadarbībā ar Lauku partnerību „Lielupe” nodrošinās informācijas un pieredzes apmaiņas izbraukuma semināru projektu ideju radīšanā – IEDVESMOJIES! MĀCIES! RADI! 

Pasākumā iekļauta informācijas un pieredzes apmaiņa ar vietējiem ražotājiem, Jelgavas un Ozolnieku novadu saimniecībām, kā arī Jelgavas novada muižu saimniekiem. Programmā iekļautajiem uzņēmumiem, saimniecībām un biedrībām ir pieredze LEADER projektu realizēšanā, kā arī tiek domāts par jaunu ideju virzīšanu. Augstu novērtēts mājražotāju ieguldītais darbs, laiks un enerģija, radot jaunus un inovatīvus produktus. Pateicoties LEADER projektiem Jelgavas novadā tiek veicināta kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un tūrisma attīstība.

Lauku partnerību „Lielupe” ir gandarīta un lepojas ar partnerības teritorijā paveiktajiem darbiem vietējo produktu atbalstam, tāpēc dalās pieredzē un zināšanās, rīkojot informācijas un pieredzes apmaiņas pasākumus vietējo rīcības grupu dalībniekiem, projektu īstenotājiem, vietējiem uzņēmējiem un citiem interesentiem. 

Norises laiks: 2019. gada 9. oktobrī no plkst.10.00-18.00

Izbraukšanas laiks un vieta: plkst. 8.30 “CoLabora Lielvārde”, Ausekļa iela 1A, Lielvārde 

Atgriešanās: plkst. 19.30 “CoLabora Lielvārde”, Ausekļa iela 1A, Lielvārde

 

10.00-11.00 Green Wing Latvia, ziedūdeņi, Ievu iela 4a, Iecēni, Ozolnieku novads 

Vietējā ražotāja Ance Dandena gatavo ziedūdeņus no Latvijas augiem. Ziedūdens, ko sauc arī par hidrolātu un destilātu, tiek gatavots no dažādiem ziediem, lapām un augļiem. Tas smaržo pēc vasaras un satur visas augā esošās vērtīgās vielas, un ir piemērots lietošanai skaistumkopšanā un medicīnā: līdzsvaro, mitrina, tonizē un atsvaidzina ādu.


11.15 – 12.00  Zelt smiltsēkšķu dārzs, Zeltlejas, Platones pagasts, Jelgavas novads

Platones upes piekrastē zeltaini zaigo smiltsērkšķu dārzs, kuru apsaimnieko SIA “Zeltlejas”. Tas ir īpaši izveidots, jo tajā tiek audzēti tikai vienas-šķirnes smiltsērkšķu koki, kuru ogas satur paaugstinātu eļļas saturu. Smiltsērkšķi tiek audzēti kvalitatīvi un atbildīgi, kā arī pilnībā tiek nodrošināts bez-atlikumu ražošanas process. Tiek realizēti 2 Leader projekti par smiltsērkšķu nama būvniecību stāvlaukuma un takas izveidi.

  

12.15 -13.00  “Dzērvju tomāti”, Vircavas pagasts, Jelgavas novads. 

Piemājas saimniecībā “Dzērves” tomātu audzēšanā prasmes ir izkoptas jau divdesmit gadu garumā.  Tomātu audzēšana tika izvēlēta tāpēc, ka  šajā nozarē, pakāpeniski gūstot pieredzi, izdevās izaudzēt labas kvalitātes  tomātus. Ar mājražošanas nozares attīstību ir plānots radīt pievienoto vērtību saimniecībā saražotajiem produktiem. Tiek ražots - tomātu sula, kaltēti tomāti eļļā, kaltētu tomātu pesto, kaltēti tomāti. Saimniecība realizē Leader projektu par ražošanas ēku būvniecību.

 

13.15-14.15 Z/s “Vārpas”,  Lielplatones pagasts, Jelgavas novads (pusdienas) 

Zaļi domājoša ģimenes saimniecība Jelgavas novada Elejā, kas kā pilna cikla saimniecība specializējusies svaigu dārzeņu audzēšanā un pārstrādē, izgatavojot dažādus sālījumus, skābējumus, dārzeņu konservus un mērces. Saimniecības realizē Leader projektu par iekārtu iegādi dārzeņu pārstrādei.

 

14.15-15.15 Lielplatones muiža un Vešūzis, Lielplatones pagasts, Jelgavas novads. 

Pastaigā pa muižas parku iztēlē var redzēt Baronu Hānu staigājam pa mīlestības aleju un vešerieni steidzam mazgāt baroneses tērpu ballei. Tad pēkšņi sastingst pagātnes ainas un parkā starp kokiem var ieraudzīt patiešām īstu autentisku 18./19. gs. veļas māju- vešūzi. 

Tas atdzimis pavisam nesen- pagājušajā gadā, lai pastāstītu un parādītu senā aroda tradīcijas mūsdienu cilvēkam. Vešūzis ir vienīgā zināmā šādas funkcijas ēka ne tikai Latvijā, bet tuvējā reģionā.  Realizēts Leader projekts ēkas atjaunošanai.

 

15.15-16.30 Rafa kaņepes, Lielplatones muiža, Jelgavas novads. 

Ingus Niedra ir zemnieks no Blankenfeldes, kur pašos Zemgales dienvidos, Lietuvas pierobežā savā senču zemē audzē kaņepes un citus šķiedraugus jau astotajā paaudzē. No kaņepēm tiek gatavoti dažādi tradicionāli gardumi kā kaņepju sviests, kaņepju staks, kā arī jaunas mūsdienīgas kaņepju ēdamlietas – kaņepju pesto, kaņepes baltajā šokolādē un kaņepju šokolādes cepumi, kaņepju halva un marmelāde.

17.00-18.00 Tīreļu destilātu ražotne, Valgundes pagasts, Jelgavas novads. 

Tīreļu destilātu ražotnē top augstas kvalitātes brandvīns pēc gadsimtos izkoptas vācu destilācijas metodes. Stiprie dzērieni tiek iegūti ar malku kurinātā destilācijas aparātā no Latvijā augušiem augļiem un ogām.  Dzītuves saimnieka Jāņa stāstījumā klausoties, vislabāk iespējams atklāt šo dzērienu vērtību. Kā firmas dzēriens ir ozolkokā noturēts ābolu destilāts – pasaulē pazīstams kā kalvadoss. Šeit viesiem tiek piedāvāta arī atpūtas vieta STALLIS, kas dod iespēju atraktīvi svinēt svētkus un baudīt atpūtu kopā ar draugiem un ģimeni. Saimniecībā ir vēl viena kaislība – zirgi. Tos lolo un kopj saimniece Jolanta.

 

PPP biedrība Zied zeme ar Eiropas Savienības atbalstu, īstenojot Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam apakšpasākuma "Vietējās rīcības grupas darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana", sedz dalībnieku dalības un transporta maksu seminārā, kas vienai personai sastāda 35 EUR. Dalības maksā iekļauta ēdināšana un objektu apskate. Transports līdz semināra norises vietai un tā norises laikā tiek nodrošināts. 
Kontaktinformācija: Iluta Jansone 22041406; iluta@ziedzeme.lv
image, 452x71px, 28.81 KB