Vēlreiz Zemgalē - IEDVESMOJIES! MĀCIES! RADI! II daļa

14.10.2019

Šī gada 29.oktobrī Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied zeme” atkārtoti dosies uz auglīgo Zemgali, kur sadarbībā ar Lauku partnerību „Lielupe”, nodrošinās informācijas un pieredzes apmaiņas izbraukuma semināru projektu ideju radīšanā, apmeklējot jau citus LEADER projektu realizētājus.

Pasākumā iekļauta informācijas un pieredzes apmaiņa ar vietējiem ražotājiem, Jelgavas un Ozolnieku novadu saimniecībām, kā arī Jelgavas novada muižu saimniekiem. Programmā iekļautajiem uzņēmumiem, saimniecībām un biedrībām ir pieredze LEADER projektu realizēšanā, kā arī tiek domāts par jaunu ideju virzīšanu. Augstu novērtēts mājražotāju ieguldītais darbs, laiks un enerģija, radot jaunus un inovatīvus produktus. Pateicoties LEADER projektiem Jelgavas novadā tiek veicināta kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un tūrisma attīstība. Lauku partnerību „Lielupe” ir lepojas ar partnerības teritorijā paveiktajiem darbiem vietējo produktu atbalstam, turklāt šādu paveikto darbu saraksts ir garš. Tieši tāpēc PPP biedrība "Zied zeme" atkārtoti dodas uz Zemgali, lai lūkotu un smeltos iedvesmu no citiem prealizētajiem LEADER projektiem.

Seminārs paredzēts PPP biedrība Zied zeme darbības teritorijas potenciālajiem projektu īstenotājiem, vietējiem uzņēmējiem un tiem, kuri vēl tikai plāno uzsākt savu uzņēmējdarbību, kā arī citiem interesentiem. Taču priekšroka šoreiz tiek dota tiem semināra dalībniekiem, kas iepriekš Zied zemes rīkotajos izbraukuma semināros nav piedalījušies. Pieteikties semināram var lidz 2019.gada 23.oktobrim. Dalībnieku sarakstu apstiprināsim 2019.gada 24.oktobrī.

PIESAKIES ŠEIT!

Norises laiks: 2019. gada 29. oktobrī no plkst.10.00-18.00

Izbraukšanas laiks un vieta: plkst. 8.30 “CoLabora Lielvārde”, Ausekļa iela 1A, Lielvārde 

Atgriešanās: plkst. 19.30 “CoLabora Lielvārde”, Ausekļa iela 1A, Lielvārde

 

 

10.00-11.00 SIA „Ķiploku pasaule”, ķiploku audzēšana un pārstrāde,

Annas, Olaines novads 

Saimniece Antra Zeiliņa ķiploku audzēšanu un pārstrādi uzsāka 2012. gadā Dalbē, Ozolnieku novadā. Pirmais produkts bija marinēti ķiploku ziedi. Šobrīd saimniecībā tiek gatavoti dažādi produkti, kuriem klāt kā obligāta sastāvdaļa tiek pievienots ķiploks -  ķiploku pulveris, čipsi, kā arī dažādi konservi no tomātiem, kabačiem, paprikas un citiem dārzeņiem, kā arī ķiploku karameles.  Kopš 2016.gada jūlija grupas tiek uzņemtas Olaines novada teritorijā, kur uzcelta plaša saimniecības ēka un blakus atrodas ķiploku lauks.   

11.15 – 12.00  Līgas medus, medus produkcijas ražošana,

Vircavas pagasts, Jelgavas novads 

Līga un Andris Pridāni biškopību par galveno saimniecības nozari izvēlējās tāpēc, ka īpašumā ir tikai aptuveni 10 ha zemes, kas nav pietiekami, lai nodarbotos ar tradicionālo lauksaimniecību. „Muceniekos” tiek aktīvi dravots nu jau gandrīz desmit gadus, pašas pirmās bišu saimes tika saņemtas kā mantojums no vectēva un, gadiem ejot, drava pieaugusi līdz daudziem desmitiem saimju. Līgas medus piedāvā tikai dabīgu un kvalitatīvu biškopības produkciju. 2017. gadā saimniecībā tika realizēts Leader projekts par dravas mājas būvniecību, tādējādi nodrošinot vietu produkcijas ražošanai un tūristu uzņemšanai.

12.15 -13.00  Z/s “Dārziņi 2”, Platones pagasts, Jelgavas novads. 

Z/s „Dārziņi-2” jau gandrīz 20 gadus nodarbojas ar lauka griezto ziedu audzēšanu un žāvēšanu floristikas vajadzībām. Tā kā daudzus no šiem ziediem var izmantot arī pirts procedūrās, radās ideja par Leader projektu „Dabīgo pirtslietu preču ražošana”, kura ietvaros jau tiek speciāli audzēti dažādi augi, kuri noder gan pirts telpu aromatizēšanai, gan pirts slotās, gan zāļu vanniņām. Projektā tika iegādāta un uzstādīta dārza māja pirtslietu žāvēšanai un uzglabāšanai.

13.15-14.00 Z/S Trubenieki, Lielplatones pagasts, Jelgavas novads

Z/s “Trubenieki” nodarbojas ar šitake sēņu audzēšanu un pārstrādi un ir lielākie šitake sēņu audzētāji Latvijā. Piedāvā apskatīt saimniecību klātienē, degustēt svaigas šitake sēnes, smelties sēņu audzēšanas noslēpumus un baudīt lielisko sēņu zupu. Leader projekts “Šitake sēņu audzēšana un pārstrāde ZS Trubenieki” īstenošanas mērķis - iegādāties nepieciešamo aprīkojumu un izveidot ZS Trubenieki darbībai papildnozari - sēņu pārstrādi - kaltējot un samaļot tās pulverī, izveidot jaunu lauku tūrisma objektu.  

14.15-15.15 SIA “DUKE”, P

iparmētru namiņš, Vilces pagasts, Jelgavas novads

Mājražotāja Lolita Duge nodarbojas ar piparmētru audzēšanu un pārstrādi. Pirmie stādi saimniecībā iestādīti 2012.gada rudenī. Iegādātas un iestādītas dažādu šķirņu piparmētras. Realizējot vairākus Leader programmas projektus Piparmētru namiņa piedāvājums tiek papildināts ar jauniem produktiem – piparmētru pulveris, bezē cepumi, zefīri u.c.

15.30 – 16.30 Abgunstes muiža,

 biedrība “Radošuma meka”, Zaļenieku pagasts, Jelgavas novads 

Abgunstes muiža – šobrīd spilgtākais kultūrvēsturiskais objekts Jelgavas novadā, muižā saimnieko biedrība “Radošuma meka”. Muižas saimnieki mērķtiecīgi un radoši iegulda darbu, lai radītu muižu par pievilcīgu tūrisma un sabiedrisko aktivitāšu vietu. Ir realizēti un arī šobrīd procesā ir Leader projekti – par atvērto amatniecības darbnīcu izveidi, keramikas cepli, muižas pieejamības nodrošināšanu un muižas klēts atjaunošanu.

17.00-18.00 SIA “Fermentum”,

 “Hopalla” alus ražotne, Valgundes pagasts, Jelgavas novads 

SIA “Fermentum” realizējot Leader projektu „Mazās alus darītavas “Kalēju Alus” izveide” izveidoja alus darītavu Jelgavas novadā. Projektā tika iegādāts aprīkojums alus vārīšanai un raudzēšanai. Projektu virza alus darīšanas entuziasti, kas savu hobiju attīstījuši jaunā līmenī.

Pasaulē, kur var atrast vairāk kā 100 dažādus alus pamat stilus, veikalu plauktos pārsvarā var atrast vien dažus. Interese nobaudīt un izprast tik dažādo alus pasauli pamudināja izveidot savu alus darītavu. 2019. gadā realizēts otrs Leader projekts Mazās alus darītavas "Kalēju alus" modernizācija.

PPP biedrība Zied zeme ar Eiropas Savienības atbalstu, īstenojot Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam apakšpasākuma "Vietējās rīcības grupas darbības nodrošināšana un teritorijas aktivizēšana", sedz dalībnieku dalības un transporta maksu seminārā, kas vienai personai sastāda 35 EUR. Dalības maksā iekļauta ēdināšana un objektu apskate. Transports līdz semināra norises vietai un tā norises laikā tiek nodrošināts. 

Kontaktinformācija: Iluta Jansone 22041406; iluta@ziedzeme.lv

image, 452x71px, 28.81 KB